IJsselmeeting ‘De Grenzeloze dijk’

15 september 2025

Zestig mensen kwamen naar Huize IJsselstein in Hattem, een bijzondere locatie pal aan de IJssel. De locatie biedt uitzicht op de dijk tussen Zwolle en Olst die vanaf 2026 wordt versterkt. Het gezelschap bestond uit inwoners van het achterland van de dijk, bestuurders van onder andere wijk-, buurt- en dorpsbelangen, natuur- en landschapsbeheerders, waterbeheerders, bewonersinitiatieven, agrariërs, toeristisch recreatieve ondernemers en beleidsmakers. Ze gingen met elkaar in gesprek over het verleden, heden en de toekomst van de dijk. 
 

Dijken in de toekomst

Er werd volop gediscussieerd over keuzes die voor ons liggen met betrekking tot dijken. Het is een gezamenlijke zoektocht naar de rol en het belang van de dijk in de toekomst: wat de dijk wel of niet kan beschermen, waar de grens ligt en hoe we daarin gezamenlijk keuzes moeten maken. Daarbij werden bezoekers geïnspireerd door korte bijdragen van grensverleggers.

Na afloop werd, via een korte wandeling, het IJsselbiënnale kunstwerk van Frank Havermans bezocht. Het is één van de 18 kunstwerken langs de IJssel die je nog tot zondag 21 september kunt bekijken. De IJsselmeeting ‘De Grenzeloze Dijk’ was een initiatief van de IJsselbiënnale, Waterschap Drents Overijsselse Delta, IJsselwerken, Marketing-Oost en Onze IJssel.